Auteur: Basder
Jeka overklast Advendo in 2e helft en is de terechte kampioen!!!
Vandaag is het dan eindelijk zover, de wedstrijd waar al weken naar toe wordt geleefd en gewerkt: de spannende ontknoping van de voorjaarscompetitie in een rechtstreeks duel met de andere kanshebber op de zo begeerde titel. Een gelijkspel is voldoende om kampioen te worden op doelsaldo, maar daar kan en wil Jeka het niet op aan laten komen.
In het wedstrijdverslag van de thuiswedstrijd is te lezen dat Jeka en Advendo aan elkaar gewaagd zijn, dat Advendo beschikt over een snelle en gevaarlijke voorhoede, uiterst effectief met de kansen omspringt, en dat het Jeka lukte om drie keer de lat te raken en een penalty gekeerd zag. In de kleedkamer in Breda-Noord wordt de wedstrijd daarom uitvoerig voorbesproken: inzet tonen, koppie erbij houden, niet laten provoceren, en vooral niet mopperen op elkaar als het even niet lukt, want als je moppert heb je geen tijd en aandacht om te voetballen. Rimski was al vroeg met de warming-up begonnen: hij had in zijn Jeka-tenue geslapen! Michiel is er jammer genoeg niet bij vandaag, hij werd gescout of zoiets.
De wedstrijd gaat van start onder een grijze hemel, waaruit al een paar druppels zijn gevallen. Advendo laat vanaf de aftrap de aanvallende aspiraties zien, ze moeten wel, winst is het enige dat telt voor hen. De verdediging en keeper Bas worden meteen aan het werk gezet, maar de storm wordt met verve bedwongen. In de 4e minuut is het Bart die het eerste schot afvuurt op het doel van Advendo, de keeper heeft hem. Advendo blijft drukken, een hoge bal vanaf het middenveld valt precies achter Pol, de spits controleert de bal knap en schiet voorbij de goed uitkomende Bas in de linker bovenhoek: 1-0 in de 6e minuut.
Na de goal krijgt Jeka langzaam maar zeker meer grip op de wedstrijd. Een aanval vanaf links is gevaarlijk als Sinisa Bart bedient, maar nog geen doel treft. Advendo beschikt over een geweldige linker middenvelder/aanvaller die een prima voorzet en schot in de benen heeft. Bas haalt één van zijn voorzetten keurig weg en stuurt Jules meteen de diepte in, het leidt tot een corner, en een corner, en weer een corner, en uiteindelijk kopt Bart over.
Even later in de 13e minuut een soortgelijke actie: een aanval van Advendo wordt onklaar gemaakt, er wordt snel omgeschakeld, Jules omspeelt een paar man, schiet, de keeper redt, maar Rimski heeft zich goed opgesteld bij de tweede paal en tikt de gelijkmaker binnen. 1 – 1! Het doelpunt wordt uitbundig gevierd, en terecht.
De eerste helft is superspannend, beide teams tonen veel inzet en voor beide goals spelen zich gevaarlijke momenten af. Eigenlijk worden er nauwelijks fouten gemaakt, er wordt goed gecoacht onderling, Jeka is een eenheid, een team dat niet gemakkelijk verslagen kan worden. Enkele Advendo-spelers mopperen op elkaar, een teken dat ze niet lekker in hun spel komen en dat is de verdienste van onze spelers. Iedereen draagt zijn steentje bij, met name in de verdediging, door zich vast te bijten in een tegenstander, rugdekking te geven, in de achtervolging te gaan als een spits er vandoor dreigt te gaan, en in de één-op-één-duels staat Jeka zijn mannetje.
En zo komen de steeds dreigende Advendo-aanvallers uiteindelijk bijna nooit tot een echte schotpoging. In de 19e stuurt Jules Bart de diepte in met een prachtige pass, maar de keeper keert het schot van Bart. Op slag van rust zet Kamiel goed door bij het doel van Advendo en weet uit een onmogelijke hoek de paal te raken. In de rust wordt het veld op een natuurlijke manier gesproeid, maar als de teams het veld weer opkomen, kunnen de paraplu’s gelukkig weer worden ingeklapt.
Vanaf de aftrap is Jeka meteen gevaarlijk. …. Maar Advendo reageert knap via de donkere linksbuiten, die een mooie voorzet geeft die maar net wordt naast gekopt. Even later wordt het toch 2-1 als het donkere talent van Advendo een schot lost, Kamiel houdt hem tegen, maar de schutter is goed doorgelopen en schiet alsnog binnen. Jeka schakelt een tandje op: op de camerabeelden is goed te zien dat de Jekaspelers er bovenop zitten, de Advendospelers wordt nauwelijks ruimte gegund om aan te nemen en als het al lukt om een rood-wit-blauwe af te troeven, staat de volgende al weer te wachten.
Advendo lost noodgedwongen maar wat afstandsschoten, want dichtbij bij Kamiel geraken ze door de Jekaijver niet. Jeka probeert op te bouwen, maar het dient gezegd dat ook Advendo goed stoort. Maar dan: Bart en Pol zorgen ervoor dat Advendo maar weer van afstand probeert, Kamiel pakt rustig de bal, schiet uit op maat naar Rimski op het middenveld, die speelt Sinisa aan, passje terug en Rimski ziet goed dat Sinisa meteen diep gaat, speelt hem in de loop aan achter de verdediging en Sinisa scoort de gelijkmaker.
Jenö loopt de veters uit zijn sloffen en maakt het de donkere spits zo lastig dat hij weer niet tot scoren komt. Kamiel geeft Bart de bal, die brengt hem goed op, passt op Jules die de bal verliest, maar meteen de advendospeler op zijn hielen zit en hem weer de bal ontfutselt. Een voorbeeld van de geweldige onverzettelijkheid en inzet die Jeka laat zien! Even later is het ook Jules die een pass blokkeert, vier passen naar voren zet, kijkt en ogenschijnlijk achteloos de bal met buitenkantje rechts passt naar Bas, die uit zijn ooghoek heeft gezien dat de keeper uitkomt, en glijdt daarom naar de bal die hij zo onder het vallende keeperlijf in de goal schiet. 2-3 na deze weergaloze aanval!
Gaan de koppies al wat hangen bij Advendo? Het lijkt erop, want ze raken de bal na de aftrap vrijwel meteen kwijt en Jules weet alleen de laatste verdediger niet te passeren, anders was het binnen seconden weer raak geweest. De Jekaspelers stijgen stuk voor stuk boven zichzelf uit in deze wedstrijd. Op het middenveld stuurt met één lichaamsbeweging zijn tegenstander het bos in, maar stuit met het doel in zich op een verdediger; Advendo schakelt snel om en daar gaat de snelle spits weer, maar eerst is het Jenö die het hem moeilijk maakt, vervolgens is het Pol die hem het vuur aan de schenen legt, en uiteindelijk is het Jules die de val voor zijn voeten wegtikt. Over vereende krachten gesproken!
De corner leidt tot niets, Bart geeft zijn zoveelste goede bal naar voren, naar Bas op rechts die een paar meter pakt en iets te scherp passt op Sinisa die in het midden in de ruimte is gelopen. De keeper schiet uit, Jules pikt de bal op, brengt de bal naar voren op de hem bekende wijze, passt op de vrijgelopen Sinisa die tegen de lat knalt, de bal springt terug en valt ongelukkig bij een verdediger die de bal over zijn keeper en net onder de lat in het doel laat belanden. Een gelukkige, maar afgedwongen treffer. 2-4, met nog een halve helft voor de boeg.
Jeka overheerst en enkele momenten later krijgt Bart een kans op aangeven van Jules. Advendo blijft wel proberen, maar moet zich nog steeds behelpen met afstandsschoten. Jeka krijgt kansen via Bas die de bal hard naast schiet, Sinisa net naast, en weer Bas net over. Kamiel glijdt de bal tussendoor voor de voeten van een spits weg. Rimski vangt de bal op met zijn linker en passt op die manier in-één-tijd naar Sinisa die twee man omspeelt en aan de linkerkant oprukt, nog een man omspeelt, en Bas een niet te missen kans gunt, maar dit lukt Bas wonderwel wel.
Nog een minuut of zeven te spelen en uw verslaggever annex cameraman zet voor zichzelf al een voorzichtig “Kampioenuh, kampioenuh, kampioenuh, olé olé” in. Bas neemt een corner, een volley van Bart mist net dat beetje geluk, maar belandt voor de voeten van Bas die vanuit een scherpe hoek loeihard de overwinning en het kampioenschap zeker stelt: 2-5. Een paar minuten later klinkt het laatste fluitsignaal en wordt de overwinning uitbundig gevierd met gejuich, omarmingen, een team-vreugdedans, een kampioensvlag, spuitende champagne, wat een feest.
Michel liegt niet als hij de spelers complimenteert met de beste wedstrijd van het seizoen. Het feestje wordt in de kantine van Advendo voortgezet met cola en cake, en – heel sportief – klinkt Queen’s “We are the champions” uit de speakers. Een wedstrijd en moment om nooit te vergeten, al was het maar omdat het door vele video-foto-smartphones werd vastgelegd in enen en nullen.
Reacties
Nog geen reacties. Om te reageren moet je ingelogd zijn









